Εργαστήριο Crowdfund_ABLE από την Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Σπάρτης

Έχεις ένα πρότζεκτ στα σκαριά και αναζητείς χρηματοδότηση; Έχεις ακούσει για την μέθοδο χρηματοδότησης crowdfunding και θέλεις να μάθεις πως λειτουργεί ώστε να στήσεις τη δική σου καμπάνια;

WOMEN CRAFT POWER Δωρεάν 2ήμερο online εργαστήριο γυναικείας δημιουργικής επιχειρηματικότητας

H Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Σπάρτης, στην οποία υπάρχει το τμήμα SpartiTechLab, διοργανώνει στις 13 & 14 Νοεμβρίου2020 δωρεάν online εργαστήριο για γυναίκες δημιουργούς από την ευρύτερη περιοχή της Σπάρτης.

Be a mentor - S.W.EfLL

Be a mentor!
Μια μοναδική ευκαιρία για να αναπτύξετε νέες δεξιότητες όπως ηγεσία, ομαδικότητα και γνώσεις στην εκπαιδευτική ρομποτική.
Το πρόγραμμα θα υλοποιηθεί απο την Εduact απομακρυσμένα.

Το εργαστήριο Sparti TechLabb της Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Σπάρτης (ΔΚΒΣ) σε συνεργασία με το Ίδρυμα Ευγενίδου / UTechLab του Ιδρύματος Ευγενίδου, διοργανώνουν online εργαστήριο για έφηβους, ηλικίας 12 με 15 ετών, της ευρύτερης περιοχής της Λακωνίας με τίτλο «Μικροί Αρχιτέκτονες: Σχεδιάζω μια βιώσιμη πόλη».

#μενουμεσπιτι Προγράμματα σε εικονική (virtual) μορφή

Στο πλαίσιο της εκστρατείας #μένουμεσπίτι, το Sparti TechLab της Δημόσιας Κεντρικής Βιβλιοθήκης Σπάρτης αναπροσαρμόζει τα εκπαιδευτικά και μορφωτικά του προγράμματα σε εικονική (virtual) μορφή.

Previous Next

Στο πρώτο εργαστήριο συμμετείχαν στο σύνολο 39 μαθητές του ΕΠΑΛ Σπάρτης και του 2ου Γυμνασίου Σπάρτης.

Εργαστήρια για την Παιδεία στα ΜΜΕ στη Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Σπάρτης

Η Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Σπάρτης με το JournalistsAboutJournalism (www.jaj.gr) και την υποστήριξη της πρεσβείας των Η.Π.Α. στην Αθήνα, διοργανώνει εργαστήριο για την ειδησεογραφική παιδεία και την πληροφορία στα ΜΜΕ (Media, Information & news literacy) σε χώρους Βιβλιοθηκών της Ελλάδας.

Το τμήμα Sparti TechLab της Δημόσιας Κεντρικής Βιβλιοθήκης Σπάρτης σε συνεργασία με την eduACT, διοργανώνουν το πρόγραμμα Train Your Brain, που πραγματοποιείται με την υποστήριξη της Αμερικάνικης Πρεσβείας και αντλεί έμπνευση από ποικίλες πηγές όπως το International Visitor Leadership Program του U.S. Department of State μεταξύ άλλων.

Previous Next

Ψηφιακά Εργαλεία για επιχειρήσεις. Εργαστήρια επιχειρηματικότητας στη Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Σπάρτης

Το τμήμα Sparti TechLab της Δημόσιας Κεντρικής Βιβλιοθήκης Σπάρτης  σε συνεργασία με το Alba Graduate Business School, The American College of Greece και με την υποστήριξη του The Hellenic Initiative διοργανώνει δύο (2) εργαστήρια με τίτλους:

Τα παιδιά παίζουν με τις μάσκες

Η Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Σπάρτης σε συνεργασία με την Δάφνη Μάρτιν (Ζαφειράκου), Υπεύθυνη της πρωτοβουλίας «Αγκαλιάζουμε τα Μνημεία μας στη Σπάρτη» του Πανεπιστημίου Γέιλ (Yale) και την Εφορεία Αρχαιοτήτων Λακωνίας θα πραγματοποιήσει το εκπαιδευτικό πρόγραμμα με τίτλο:

20η ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ

Το Εθνικό Ωδείο Σπάρτης, ο Πολιτιστικός Όμιλος Πειραιώς, το Μουσείο Ελιάς και Ελληνικού Λαδιού με συνδιοργανωτές την Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Σπάρτης  υποδέχονται την 20η  Ευρωπαϊκή Γιορτή της Μουσικής 2019 με τετραήμερο Μουσικό Φεστιβάλ.

Σελίδα 1 από 2

© 2016 Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Σπάρτης. All Rights Reserved. Designed By www.dspixel.com