Δελτίο Τύπου - «Αποκριές στη Βιβλιοθήκη»

Η Δημόσια Κεντρικής Βιβλιοθήκη Σπάρτης σε συνεργασία με  το σύλλογο φίλων της Βιβλιοθήκης συμμετέχει στις αποκριάτικες εκδηλώσεις του Δήμου Σπάρτης  με το Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα «Αποκριές στη Βιβλιοθήκη».

Το Πρόγραμμα απευθύνεται σε μαθητές και μαθήτριες νηπιαγωγείου και πρώτων τάξεων του Δημοτικού σχολείου, ηλικίας 6 – 10 ετών, και περιλαμβάνει αφήγηση του παραμυθιού «Ο Αρλεκίνος» της κ. Ζωρζ Σαρρή.
Στη συνέχεια  τα παιδιά απασχολούνται δημιουργικά φτιάχνοντας χειροτεχνήματα εμπνευσμένα  από την κεντρική ιδέα του παραμυθιού καθοδηγούμενα από τους υπευθύνους του προγράμματος.Η διάρκεια του προγράμματος έχει ως εξής:
•    Δευτέρα 29 Φεβρουαρίου 2016 μέχρι 04 Μαρτίου 2016
•    Δευτέρα 7 Μαρτίου μέχρι 11 Μαρτίου 2016 Τηλέφωνο επικοινωνίας 2731026853 και ώρες λειτουργίας της Βιβλιοθήκης.

© 2016 Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Σπάρτης. All Rights Reserved. Designed By www.dspixel.com